KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

USTAWA RZĄDOWA
z dnia 3-go maja 1791 roku

Tymi słowami nasi przodkowie wyjaśnili konieczność uporządkowania i zmiany ustroju Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Sejm Wielki obradujący w podwójnej licznie posłów i podwójnej kadencji zreformował prawo w wielu obszarach. Myśl ustrojowa zawarta w jego uchwałach mogła wyprowadzić Rzeczpospolitą na drogę nowoczesności, rozwoju i zahamować chaos wewnętrzny, a sąsiadom odebrałaby możliwość ingerowania w wewnętrzne sprawy naszej Ojczyzny. Niestety Konstytucja obowiązywała tylko rok. Konfederacja targowicka  i wojna 1792 r. zahamowały proces reform.

Pomimo, że ówczesnym Polakom nie udało się wprowadzić zmian ustrojowych, to do dziś doceniamy myśl prawodawczą ówczesnych patriotów. Ponieważ nie możemy  w sposób tradycyjny obchodzić Majowych Świąt, postanowiliśmy uczcić Rocznicę uchwalenia Konstytucji i Święto Flagi uczcić tworząc nasze indywidualne „obrazy” tych świąt w postaci prezentacji multimedialnych.

(przyg. Danuta Domińczak)

Prezentacja 1

Prezentacja 2

Prezentacja 3

Prezentacja 4

Prezentacja 5

Prezentacja 6

Prezentacja 7

Prezentacja 8

Prezentacja 9

Prezentacja 10