Informacja Administratora

Piknik rodzinno -sportowy

24 maja na terenie szkoły odbyła się piknikowa impreza zorganizowana już po raz kolejny z inicjatywy rodziców. Głównym celem przedsięwzięcia było wspólne spędzenie czasu przez całą społeczność szkolną w atmosferze wesołej zabawy i możliwość skorzystania z wielu atrakcji.

Po oficjalnym rozpoczęciu Pikniku przez dyrektora szkoły Pana Ryszarda Ziarkowskiego udanej zabawy życzył Pan Paweł Kulesza - Burmistrz Miasta Łęczyca. Wśród zaproszonych gości obecny był również Pan Wojciech Czaplij - zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca oraz zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Garbalinie mjr Małgorzata Banasiak.

Następnie na scenie występowali uczniowie naszej szkoły w bogatym programie artystycznym. Goście i rodzice ze wzruszeniem obejrzeli swoje pociechy w popisach wokalnych i tanecznych. Nie zabrakło również instrumentalnej interpretacji znanych przebojów. W urozmaiconym repertuarze przeważała tematyka rekreacyjna i wakacyjna zachęcająca do aktywnego spędzania czasu.

Stałym punktem naszych szkolnych majówek jest ceremonia wręczenia tytułu "Przyjaciel Szkoły". Tym zaszczytnym tytułem społeczność szkolna wyróżnia osoby, które wspierają szkołę w realizacji różnych przedsięwzięć, pomagają w promowaniu szkoły i kreowaniu jej wizerunku, oferują bezinteresowną pomoc w organizacji imprez i uroczystości szkolnych. W tym roku tytułem „Przyjaciel szkoły” uhonorowany został Pan Janusz Muszyński - dyrektor Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy.

Na boiskach „Orlik” już od godzin przedpołudniowych odbył się pełen atrakcji blok sportowy, który prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego p. Zbigniew Kocoń, p. Michał Stokwiszewski. Różnorodne wyścigi, tory przeszkód, siatkówka, gry znane i mniej znane jak Giga Football cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zaangażowanie uczniów, wysiłek i sukcesy osiągnięte podczas zmagań sprawnościowych zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi m.in. przez Huratp SA, Firmę deHeus, Radio Zet, firmę Extreme Ride, NZOZ Medar. Spośród wydarzeń sportowych na uwagę zasługiwał pokaz karate w wykonaniu zawodników Łęczyckiego Klubu Karate IPPON poprowadzony przez sensei Zbigniewa Kocoń - 2 dan.

Rodzice zadbali o zorganizowanie stoisk gastronomicznych z domowymi ciastami i napojami, kiełbaskami z grilla oraz bigosem i przekąskami ufundowanymi przez restaurację "Zatoka".
Dużą atrakcją pikniku była również licytacja przedmiotów, karnetów i biletów wstępu przekazanych na ten cel przez instytucje i firmy, znane osoby spośród władz miejskich i gminnych, oraz dyrektora i nauczycieli naszej szkoły.

Atrakcyjnym punktem programu był specjalnie zaplanowany blok koncertowy z udziałem zespołów i wokalistów, którzy przyjęli zaproszenie na nasz szkolny piknik rodzinny. Jako pierwsza wystąpiła pani Ewa Olczak z Łęczycy, która zaprezentowała swoje najnowsze piosenki, po niej mikrofon przejął Łukasz Urbaniak z łódzkim zespołem Lift oraz grupa Agenci 07 z Łowicza. Ich muzyka - żywiołowa i dynamiczna - wprawiała w dobry nastrój.
Wyjątkowe emocje, zwłaszcza w uczniach naszej szkoły, wywołał występ młodej wokalistki – Amelii Jaworowskiej z Ozorkowa. Dziewczynka ma za sobą występ telewizyjny – jest bowiem półfinalistką popularnego programu „The Voice Kids”. Zaśpiewała dla nas cztery utwory, a wśród nich ten, który przyniósł jej sukces w programie - „Naprawdę chcę” z bajki o małej syrence.
Nad całością występów scenicznych i oprawą muzyczną czuwali Pan Henryk Andrysiak i Damian Graczyk.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i przyjaciołom szkoły, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej imprezy:
Panu Pawłowi Kuleszy Burmistrzowi Miasta Łęczyca,
Panu Januszowi Muszyńskiemu dyrektorowi Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy,
Dyrektorowi Zakładu Karnego w Garbalinie panu Grzegorzowi Tomaszewskiemu oraz pracownikom ZK Garbalin,
Panu Dariuszowi Skudlarskiemu dyrektorowi NZOZ Medar, oraz pielęgniarkom p. Aleksandrze Michałowskiej i p.Elżbiecie Jamroz,
Pani Monice Killar- Błaszczyk - zastępcy wójta gminy Łęczyca,
Pani Wandzie Lepczak Dyrektor Szkoly Podstawowej nr 1,
Pani Oldze Kurowskiej - Dyrektor Domu Kultury,
Panu Wiktorowi Napiórze - Prezesowi Huratp SA,
Firmie deHeus,
Panu Mariuszowi Galantowi - prezesowi Łęczyckiego Klubu Karate IPPON,
Państwu Aleksandrze i Krzysztofowi Łuczakom, właścicielom Kina Górnik,
Zakładowi mięsno wędliniarskiemu w Leźnicy Małej - państwu Niciak,
Pizerri Kaliska,
Państwu Ilonie i Piotrowi Bojanowskim,
Pani Annie Góralczyk,
Pani Justynie Galasińskiej,
Pani Annie Bugajskiej, właścicielce firmy poligraficznej GREEN,
Państwu Iwonie i Mariuszowi Rogozińskim,
Pani Edycie Ozdoba

oraz wszystkim rodzicom i nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w organizację pikniku.